AKTUALNA WYSTAWA

CZASOWA:

DAWNE NARZĘDZIA

TORTUR


APLIKACJA MOBILNA:


www.guides4art.pl

KARTA PIASTA:
DO ODBIORU
W MUZEUM


www.szlakpiastowski.pl

 

KUP KSIĄŻKĘ!

 

TOWARZYSTWO
PRZYJACIÓŁ
ZIEMI PAŁUCKIEJ
W WĄGROWCU


WSPIERA NAS:

 

DUCH ZAPAŁKIEWICZA

- KONKURS!

(KLIKNIJ NA OBRAZEK)

XIII KONKURS SZTUKA LUDOWA PAŁUK

Kilka dni temu został rozstrzygnięty XIII Międzywojewódzki Konkurs Sztuka Ludowa Pałuk w Twórczości Dzieci, Młodzieży i ich Opiekunów. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

 

 

KATEGORIA  I – DZIECI I MŁODZIEŻ

ZDOBNICTWO WNĘTRZ PAJĄKI

1 miejsce

Olga Kwiatkowska - Szubiński Dom Kultury

Agata Maludzińska, Jagoda Koguciuk - Szubiński Dom Kultury

2 miejsce

Zuzanna Rzepczyk - Szubiński Dom Kultury

Anita Maludzińska- Szubiński Dom Kultury

Natalia Krzemkowska- Szubiński Dom Kultury

Julia Kubiak - Szubiński Dom Kultury

Magdalena Lewandowska, Wiktor Lewandowski - Szubiński Dom Kultury

3 miejsce

Natalia Krzemkowska - Szubiński Dom Kultury

Izabela Moniak - Szubiński Dom Kultury

Wyróżnienia:

Roksana Sipińska – Szubiński Dom Kultury

Kajetan Bąkowski - Szubiński Dom Kultury

Rozalia Krzemkowska, Zuzanna Macioszek Szubiński Dom Kultury

Nagrody

Julia Grabowska – Szubiński Dom Kultury

Oliwia Sztok - Szubiński Dom Kultury

Amelia Kobylarz - Szubiński Dom Kultury

ZDOBNICTWO WNĘTRZ BUKIETY

1 miejsce

Matylda Mróz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Amelia Musiał – Żniński Dom Kultury

2 miejsce

Agnieszka Karasiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

Zuzanna Ciabach – Żniński Dom Kultury

Weronika Gajewska – Żniński Dom Kultury

3 miejsce

Roksana Sipińska - Szubiński Dom Kultury

Oliwia Sztok - Szubiński Dom Kultury

Rozalia Krzemkowska - Szubiński Dom Kultury

Zuzanna Kubiak - Szubiński Dom Kultury

Wyróżnienia

Alan Komar - Żniński Dom Kultury

Anna Smorowska - Żniński Dom Kultury

Karolina Urbanowska - Żniński Dom Kultury

Monika Wojtecka – Szkoła Podstawowa nr 4 Wągrowcu

Zuzanna Kamińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

ZDOBNICTWO WNĘTRZ WIANKI

1 miejsce

Mateusz Lang – Żniński Dom Kultury

Julia Kubicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Zuzanna Ciabach -  Żniński Dom Kultury

Zofia Kwiatkowska – Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Malwina Woźniak – Żniński Dom Kultury

Izabela Moniak – Szubiński Dom Kultury

Julia Kubiak – Szubiński Dom Kultury

2 miejsce

Wiktoria Gawrońska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Kacper Lang – Żniński Dom Kultury

Alan Komar – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Weronika Łochowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Karolin Hutman – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Karolina Urbanowska – Żniński Dom Kultury

Anita Maludzińska – Szubiński Dom Kultury

Weronika Gajewska – Żniński Dom Kultury

Agata Maludzińska – Szubiński Dom kultury

Jagoda Koguciuk – Szubiński Dom Kultury

3 miejsce

Wiktor Lewandowski – Szubiński Dom Kultury

Kajetan Bąkowski – Szubiński dom kultury

Magdalena Lewandowska - – Szubiński Dom Kultury

Aleksandra Kużdowicz- Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Wyróżnienie

Nicole Krawczak – Żniński Dom Kultury

ZDOBNICTWO WNĘTRZ RAMKI

1 miejsce

Amelia Musiał – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Wyróżnienie

Weronika Gajewska – Żniński Dom Kultury

ZDOBNICTWO WNĘTRZ RÓZGI

1 miejsce

Julia Błaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Zuzanna Rzepczyk – Szubiński Dom Kultury

Malwina Woźniak – Żniński Dom Kultury

2 miejsce

Anna Piechowiak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Nicole Pietraszko - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Agata Owczarek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Karolina Urbanowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Anita Maludzińska – Szubiński Dom Kultury

3 miejsce

Wiktor Lewandowski – Szubiński Dom Kultury

Marcelina Złotnicka - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Nicole Krawczak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Zuzanna Ciabach - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Marta Janowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Wyróżnienia

Jakub Szubertowski – Szubiński Dom Kultury

Paulina Kobylarz –Szubiński Dom Kultury

Aleksandra Margas - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Maria Tutka - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Dominika Piątek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Kinga Milska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

Izabela Moniak – Szubiński Dom kultury

 

ZDOBNICTWO WNĘTRZ WYCINANKI, OZDOBY DO PÓŁEK

1 miejsce

Marta Jankowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie

2 miejsce

Łukasz Malak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

KWIATY NA KŁOSACH

1 miejsce

Amelia Kobylarz - Szubiński Dom Kultury

Magdalena Lewandowska -  Szubiński Dom Kultury

Paulina Kobylarz – Szubiński Dom Kultury

Wyróżnienia

Zuzanna Rzepczyk - – Szubiński Dom Kultury

Natalia Krzemkowska -– Szubiński Dom Kultury

Agata Andrzejczaka – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu

Rozalia Krzemkowska -– Szubiński Dom Kultury

Jagoda Koguciuk - – Szubiński Dom Kultury

PLOTKI

Wyróżnienia

Roksana Jaszak - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Maja Jaszak - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

HAFT

Wyróżnienia

Patrycja Szewczuga - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Zofia Kwiatkowska - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

INSPIRACJE SZTUKĄ LUDOWĄ PAŁUK

1 miejsce

Weronika Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

RZEŹBA W GLINIE

W tej dziedzinie nie przyznano nagrody.

RZEŹBA W DREWNIE

1 miejsce

Jakub Baniewski - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

2 miejsce

Jakub Ulandowski – Żnińska Pracownia Rzeźby w Żninie

3 miejsce

Daniel Kwiatkowski - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Wyróżnienia

Natalia Burdasz - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Jakub Konieczny - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Kacper Guzek - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Kacper Bubacz - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

KATEGORIA II INSTRUKTORZY

ZDOBNICTWO WNĘTRZ PAJĄKI

1 miejsce

Małgorzata Bołka – Szubiński Dom Kultury

ZDOBNICTWO WNĘTRZ

1 miejsce

Małgorzata Bołka – Szubiński Dom Kultury

Elżbieta Piechowiak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, Żniński Dom Kultury

2 miejsce

Wioleta Kuźma – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu

Wyróżnienia

Ewa Jaszak - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

Maria Kwiatkowska - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

RZEŹBA W DREWNIE

1 miejsce

Piotr Woliński - Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

2 miejsce

Eugeniusz Izdebski - Pałucka Pracownia Rzeźby w Żninie

INSPIRACJE SZTUKĄ LUDOWĄ PAŁUK

1 miejsce

Grażyna Szymczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

2 miejsce

Anna Ciszewska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu

3 miejsce

Karolina Habera – Szubiński Dom Kultury

HAFT

1 miejsce

Lidia Kierejewska-  Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni

2 miejsce

Maria Kwiatkowska- Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni