AKTUALNA WYSTAWA

CZASOWA:

DAWNE NARZĘDZIA

TORTUR


APLIKACJA MOBILNA:


www.guides4art.pl

KARTA PIASTA:
DO ODBIORU
W MUZEUM


www.szlakpiastowski.pl

 

KUP KSIĄŻKĘ!

 

TOWARZYSTWO
PRZYJACIÓŁ
ZIEMI PAŁUCKIEJ
W WĄGROWCU


WSPIERA NAS:

 

DUCH ZAPAŁKIEWICZA

- KONKURS!

(KLIKNIJ NA OBRAZEK)

Muzeum Regionalne *AKTUALNOŚCI*

Sukces w Szubinie

6 maja br. w Szubińskim Domu Kultury w Szubinie odbyło się podsumowanie 55 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Jest to jeden z najstarszych konkursów ludowych w Polsce, który podtrzymuje tradycje z dziedziny rękodzieła jakim jest rzeźba, haft, zdobnictwo wnętrz czy plecionkarstwo. Wśród laureatów tegorocznego konkursu szubińskiego było wielu uczestników z ziemi wągrowieckiej. Głownie hafciarki działające przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Laureaci z naszego powiatu zdobyli następujące miejsca: z dziedziny haftu: I miejsce Krystyna Różańska z Rgielska, Maria Tomczak z Rudnicza, II miejsca zdobyły: Violetta Łochowicz z Bracholina, Maria Gruchała z Siedleczka, Krystyna Bylicka z Koninka, Emilia Przybylska z Wągrowca. III miejsce otrzymały: Elżbieta Brzezińska z Osieka Nad Notecią, Barbara Kalka z Łekna, Iwona Nowak z Budziszewa, Irena Nogalska z Łazisk. W dziedzinie rzeźby II miejsce zajął Maciej Wiśniewski z Łekna, III miejsce otrzymał Piotr Marciniuk z Kobylca.

55 konkurs Sztuki Ludowej Pałuk był współfinansowany m.in. ze środków budżetu Gminy  Wągrowiec, której wójt Pan Przemysław Majchrzak wręczał nagrody zwycięzcom tego wydarzenia.

Więcej…

 

Warsztaty śpiewu białego

Kolejne zajęcia ze śpiewokrzyku za nami. Tym razem spotkanie poświęcone było nauce pieśni pałuckich pochodzących ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu  m.in. Nie wyganiej owczaryszku, ty kaczmarski synie oraz pieśni z terenu Białorusi „Jak z duba, z duba”. Zajęcia jak zwykle poprowadziła Malwina Paszek z Poznania, wszechstronna instrumentalistka i instruktorka specjalizująca się w tzw. śpiewie białym, który jest jedną z odmian śpiewu ludowego. Kolejne spotkanie odbędzie się 6 czerwca (wtorek) o godzinie 17.00 wągrowieckiej Opatówce.


 

WĄGROWIECKA RODZINA 3+

 

KAWA CYSTERSKO-PAŁUCKA

Pamiętasz prawdziwy smak kawy zbożowej?
Czy wiesz, jak pachnie naturalnie uprażony i zmielony jęczmień i pszenica?

Zasmakuj kawy cystersko-pałuckiej, w której zawarliśmy genezę naszego miasta. Zanurz się w aromacie prawdziwej, naturalnej kawy zbożowej. Pałuckie położenie połączyliśmy z cysterskim duchem, które tworząc razem wyjątkowe doznania smakowe, zabiorą Cię w niezwykłą podróż do świata naszej historii i tradycji.


 

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE NA STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO

 

Więcej…

 

ZNACZEK TURYSTYCZNY

Muzeum Regionalne w Wągrowcu ma Znaczek Turystyczny
Nasze muzeum włączyło się w system kolekcjonerski, który istnieje w 20 państwach i obejmuje ponad 4000 miejsc. Wyróżnione Znaczkami Turystycznymi zabytki i atrakcje turystyczne tworzą rodzaj swoistego przewodnika po ciekawych miejscach na mapie naszego kraju.
Znaczek Turystyczny - to okrągły, drewniany krążek przedstawiający miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu takiego znaczka nie można kupić.
Zapraszamy do udziału w turystycznej grze kolekcjonerskiej. Podróżuj i zbieraj Znaczki Turystyczne!
Więcej o systemie kolekcjonerskim na stronie internetowej: www.znaczki-turystyczne.pl